2011. szeptember 29., csütörtök

blink-182 - Neighborhoods

megjelenés éve:2011
tracklist:
01. Ghost On The Dance Floor
02. Natives
03. Up All Night
04. After Midnight
05. Snake Charmer
06. Heart's All Gone (Interlude)
07. Heart's All Gone
08. Wishing Well
09. Kaleidoscope
10. This Is Home
11. MH 4.18.2011
12. Love is Dangerous
13. Fighting The Gravity
14. Even if She Falls

http://www.blink182.com
Blink 182 - Neighborhoods (töltsd le)

"Az ilyen igazán megható egyben elgondolkodtató pillanatok ébresztik rá az embert, miyen fantasztikus dolog is maga a zene és mindaz amire képes."

Mint sokan másoknak nekem is ez a banda, valamint művei hatása kezdte formálni zenei ízlésemet és terelt egy olyan stílus felé, amely mára a mindennapjaim elengedhetetlen része. A pop punk-nak olyan lendületet adott a címben szereplő banda, ami a '90-es évek óta folyamatosan kíséri a stílust. A dolog odáig fajult, hogy az azóta alakult ezen zenei irányzat közelében tevékenykedő zenekarok nagyszázalékban valják; nekik a blink-182 adta az erőt az induláshoz. És ami igaz az igaz, tőlünk nyugarta és keletre is kevés az olyan zug, ahol ne ismernék ezt az öt betű és három szám legendás kombinációját.

Úgy gondolom nyugottan kijelenthetem, ez év legjobban várt lemeze a Neighborhoods volt. Ez az együttes ugyanis eléggé túlnőtte magát a pop punk keretein és rengeteg rajongó készült 2009 februárja óta arra, hogy újra blinket hallgathasson. Ha belerágnánk magunkat az ismételt összeállás miértjeibe rengeteg okot sorolhatnánk fel. A legfontosabb azonban az az esemény, amely 2008 szeptemberében Dél-Karolinában történt. Megrengette a világot, hogy Travis Barker és barátja, zenésztársa DJ AM magángépe lezuhant és a dobost harmad és másodfokú égési sérülésekkel szállították kórházba. Szerencsére Travis állapota javult és pár hónap után már röpködtek is a hírek, miszerint Tom felvette a kapcsolatot régi bandájának tagjaival. A félreértéseket tisztázták és 2010 nyarán már az új lemez sokszínűségéről adott interjúk tömkelegét a legendás együttes. Turnézások és koncertek közepette alakult újjá a régi emblematikus trió.

A Neighborhoods-al kapcsolatban szeretném hangsúlyozni, amit a srácok is rengetegszer megtettek még a megjelenés előtt; ez már nem az a blink, ami annak idején olyan korongokat gyártott, mint az Enema of the State vagy a Take Off Your Pants and Jacket. A hangzás merőben más és ezt nem csak Tom AVA stílusra formálódott hangja teszi. Ahogy már említettem Travis DJ AM közreműködésével Fix Your Face címre keresztelt két részes CD-n hip hop, house és dance számokhoz szolgáltatta a dobtémákat, amiket természetesen a DJ mixelt egybe. Rengeteg rap és R'n'B előadóval is dolgozott a feloszlást követően és 2011-ben szóló lemezét is kiadta szintén a rap-et és hip hop-ot részesítve előnyben. Mark a +44 projektbe találta meg saját elképzeléseit a folytatáshoz és 2009-ben is úgy nyilatkozott szeretne új lemezt a nagysikerű When Your Heart Stops Beating után, de most minden erejét a blink emészti fel. Szóval, ami azt illeti mindenki megtalálta a saját számítását, még akkor is ha azok egyike sem hozta meg a régi hatalmas sikert.

Ezek után lássuk (halljuk) az első számot Ghost on the Dance Floor. Nahát igen akinek nem gyűltek örömkönnyek a szemébe nem is igazi blink fan. Nagyon jó kezdés -akár a Feeling This-nél- és a hamar felcsendülő kristályos háttérhang miatt óhatatlan, hogy ne egyből az AVA jusson eszünkbe, de eszméljünk fel emberek az már blink-182. Natives jön a sorban Mark hangjával a refrénben. Kicsit erőszakos, nyers azonban ezt is kipipálhatjuk. Harmadik helyen az album előfutára az első single az Up All Night. Abszulút sláger, amit a klipp is bizonyít. Talán ez a szám jellemzi legjobban a lemez hangzását. Ezután ismét ismerős dallamok a laza After Midnight-ban . Azt gondolom az újkori blink-182 legérdekesebb száma a sejtelmes Snake Charmer. Nem igazán tudom hova tenni egyszere durva és lágy hangszerelésű. Az album közepére ideje volt már, hogy jöjjön egy teljesen Mark által énekelt dal is. A második klipp ehhez készült, amiben a szám egy élő előadásra illeszkedik. A régi lendületet idézi az energikus Wishing Well. Remek szerzemény. Kaleidoscope, This Is Home, MH 4.18.2011, Love is Dangerous a követő sorrend. A szemünk a Fighting The Gravity-nél kerekedik nagyra. Egy elvont dal Mark előadásában és precíz dobtémák Travistől. Egyébként ez a track jobban belegondolva  nem is olyan meglepő, voltak már ehhez hasonló töltelékdalok a 2003-as albumon is. A végére tették a srácok az Even if She Falls-t, amely szintén a régi stílusukat juttatja eszünkbe. Ezzel is a pozitív irányba billentik a mérleget.

Összegezve rengetek a jelző erre a korongra, de nem volt ez zsákbamacska, mivel a cím beszél a tartalomról. Ahogy az együttes is bevállalta a kevert stílust, habár pontosan tudták, hogy nagyszázalékban mit várnak tőlük, ők mégis saját akaratukat érvényesítették. Ez a tény egyáltalán nem elhanyagolható ilyen szinten, gondoljunk csak a kiadók és menedzserek erős befolyására a zeneiparban. Én mindettől függetlenül nagy visszatérésnek könyvelem el a Neighborhoods és remélem ez mégcsak a(z) (új)kezdet. Örülök, hogy újra blink-182 hallgathatok.
    

                




Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése